Jesteś tutaj: Strona głównaŻycie szkolneErasmus+, warsztaty dla nauczycieli w Rumunii
lech.bmp
 
Szkoła z wizją
aska.bmp
 
Szkoła innowacji

Erasmus+, warsztaty dla nauczycieli w Rumunii

All logos verticalW dniach 04.09 – 08.09 dwie nauczycielki z naszej szkoły, pani Bożena Szymanowicz oraz pani Anna Motwicka-Kaczor, uczestniczyły w międzynarodowych warsztatach dla nauczycieli oraz pracowników organizacji pozarządowych. Warsztaty odbyły się w mieście Braszów w Rumunii, a ich tematyka dotyczyła praw człowieka oraz równouprawnienia (Education 4 Human Rights). Było to kolejne spotkanie z zaplanowanych w ramach uczestnictwa naszej szkoły w projekcie „Szkoła aktywnych obywateli” (School of Active Citizens), który prowadzony jest w ramach europejskiego programu na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu „Erasmus+”.

---------|||----------

Between 4th and 8th of September two of our teachers, Mrs Bożena Szymanowicz and Mrs Anna Motwicka-Kaczor, participated in an international workshops for teachers and NGO workers. The workshops were held in Brasov in Romania and they concerned topics of human rights and gender balance (Education 4 Human Rights). It was an another of planned meetings in which our school takes part as a partner in Erasmus+ “School of Active Citizens” project.

>>>ZDJĘCIA<<<

W tym miejscu warto przypomnieć, że w programie partnerują 4 kraje: Portugalia, Słowacja, Polska i Rumunia. Z każdego z tych państw jedna organizacja pozarządowa oraz jedna szkoła wspólnie pracują na rzecz demokracji, praw człowieka, równouprawnienia oraz bycia świadomym obywatelem.

W trakcie szkolenia poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat praw człowieka oraz równouprawnienia. Ustalaliśmy też plan pracy w tej tematyce z młodzieżą na nadchodzący rok szkolny.

Warsztaty były bardzo intensywne. Wiele nas nauczyły, pozwoliły wymienić się doświadczeniami oraz dały dużo dobrej energii na nadchodzący rok szkolny. Mam nadzieję, że zdobytą wiedzą i umiejętnościami już w najbliższym czasie podzielimy się z naszymi uczniami.

Anna Motwicka-Kaczor

(Szkolny koordynator projektu)

----------||------------

It’s worth mentioning that there are four partners in this project: Portugal, Slovakia, Poland and Romania. One NGO and one school from each country is a participant. We all work together for education concerning democracy, human rights, gender balance and active citizenship.

During the workshops we expanded our knowledge about human rights and gender balance. We also planned our work in this topic with young people during this school year.

Training was very intensive. We learned a lot, we exchanged our experience and we received a lot of good energy for this school year. I hope that soon enough we will be able to share the knowledge and skills we acquired with our students.

Anna Motwicka-Kaczor

(school coordinator)

 


 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.

Czytelnicy online

0 osób i 69 gości online

Trzymamy poziom!

Dwujęzyczność
Gimnazjum i Liceum Dwujęzyczne
 

Jesteśmy szkołą Odkrywców Talentów

Szkoła Matematycznych Innowacji
Jesteśmy Szkołą Matematycznych Innowacji


Umiemy uczyć

Kultywujemy pamięć narodową

Szkoła z klasą 2.0
Uczymy
i uczymy się z TIK

Szkoła z klasa 2.0 Laboratorium
Szkoła z klasą 2.0
Laboratorium

Jesteśmy szkołą z klasą!!!

'Innowacyjna
Jesteśmy laureatem konkursu
''Innowacyjna szkoła''

Dbamy o bezpieczeństwo!

Realizujemy projekty ze środków
Europejskiego Funduszu SpołecznegoInnowacyjny Nauczyciel Matematyki 2013

Nasz nauczyciel otrzymał 
Europejską Odznakę Jakości
'Innowacyjny
U nas uczą laureaci konkursu
''Innowacyjny nauczyciel 2009 i 2008''

 'Złote
U nas uczą laureatki nagrody
''Złote Sowy 2009, 2013''

'Smok
U nas uczą laureaci konkursu
''Żmigrodzki Smok Sukcesu 2011 i 2009''


Jesteśmy Regionalnym Ośrodkiem
Szkoleń E-learningowych

qr

Najbliższe wydarzenia

Pn Sie 27, 2018 @08:30 - 05:00PM
Egzamin Poprawkowy
Wt Sie 28, 2018 @08:30 - 05:00PM
Egzamin Poprawkowy
Śr Sie 29, 2018 @10:00 - 05:00PM
Rada Pedagogiczna

Tu rodzą się Talenty!

logo bip

Nasze dyplomy

Początek strony