Biblioteki szkolne rządzą

Już od 16 lat na całym świecie obchodzone jest Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które początkowo obchodzone było w czwarty poniedziałek października. Jednak w 2008 roku zostało ono przemianowane na Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, co oznacza iż świętujemy cały październik. A po co? Aby zwrócić uwagę na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku oficjalne hasło święta to School Library Rocks, czyli Biblioteki szkolne rządzą.

 

Z tej okazji, nie tylko dla miłośników książek, przygotowaliśmy konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu", którego regulamin znajdziecie na tablicy przed szkolną biblioteką oraz w czytaj więcej.

 

 

 

 

Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"

 

1.  W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie i pracownicy gimnazjum.

 

2.  Tematem ocenianych fotografii powinno być czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana" na czytaniu.

 

3.  Fotografie można nadsyłać do dnia 31.10.2015 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub składać w szkolnej bibliotece (pendrive) u p. Moniki Wójtowicz i p.Weroniki Surmań.

 

4.  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10.11.2015 r.

 

5.  Nagrody zostaną przyznane autorom prac najlepiej oddających temat konkursu oraz posiadających walory artystyczne. Komisja konkursowa dokona oceny prac, a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

 

6.  Fotografie zostaną wykorzystane do stworzenia wystawy okolicznościowej.

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony