Projekt "Szkolne studio nagrań"

Szkolne studio nagrań

Autor i koordynator projektu: Robert Kolebuk (nauczyciel języka niemieckiego)

Miejsce realizacji: Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie

Termin realizacji: marzec 2008 - czerwiec 2011

 

Czytaj więcej: Projekt "Szkolne studio nagrań"

Projekty edukacyjne w roku 2010/11

Projekty edukacyjne w roku szkolnym 2010/11

Otrzymaliśmy ponownie CERTYFIKAT Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo!

Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do konkursu – w ramach programu ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu – „Bezpieczna szkoła”. Po podjęciu licznych działań na rzecz bezpieczeństwa, spełniając wszystkie standardy jakości i efektywności, Gimnazjum im. Macieja Rataja otrzymało ponownie CERTYFIKAT Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Otrzymaliśmy ponownie CERTYFIKAT Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo!

Podsumowanie projektu " Śladami Wielkich Wypraw "

Dnia 16.06.2011r. na trzeciej lekcji odbyło się podsumowanie projektu „Śladami Wielkich Wypraw” , którego celem było poznanie kultury, języka, obyczajów, tradycji i historii krajów anglojęzycznych tj. Australii, Irlandii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Projekt był realizowany od 1 września 2009r. do 30.05.2011r.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu " Śladami Wielkich Wypraw "

Podsumowanie projektu - "Poznaj bliżej swego sąsiada"

Dobiegła końca realizacja projektu edukacyjnego z języka niemieckiego: „Poznaj bliżej swego sąsiada”. Od września 2010 r. do czerwca 2011 r. uczniowie zdobywali umiejętność poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji przy pomocy techniki komputerowej

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu - "Poznaj bliżej swego sąsiada"

FESTIWAL PROJEKTÓW - WARSZAWA

Dnia 17.06.2011 roku, reprezentanci naszej szkoły ( Ola Klimkowska, Magda Gągorowska, Oliwia Rogala oraz opiekunowie: p. Łysikowska i p.Chytry) pojechali do Warszawy na ogólnopolski Festiwal Projektów organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Szkoła z klasą 2.0.
GALERIA ZDJĘĆ
Czytaj więcej: FESTIWAL PROJEKTÓW - WARSZAWA

eTwinning w naszej szkole

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do realizacji projektów w ramach programu eTwinning. Program ten promuje współpracę szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych. Udało się nam nawiązać kontakt ze szkołami z Włoch, Belgii, Turcji, Danii, Rumunii, Litwy, Grecji, Francji oraz wspólnie zrealizować dwa projekty.
Czytaj więcej: eTwinning w naszej szkole

Szkolny Festiwal Nauki 2.0

10 czerwca odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki 2.0, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna.

::: GALERIA:::

Nie sposób wymienić z imienia i nazwiska wszystkich uczniów, którzy zaangażowali się w realizację projektu i prezentację jego efektów, wystarczy spojrzeć na zdjęcie obok.

Czytaj więcej: Szkolny Festiwal Nauki 2.0

Gospodarka odpadami

 

10 czerwca podczas Festiwalu Nauki uczniowie klasy 2a i 2b zakończyli realizację projektu „Gospodarka odpadami” w ramach realizowanego programu CEO „Szkoła pełna energii”. http://www.ceo.org.pl/portal/energia Celem ogólny projektu było rozpoznanie problemu segregacji śmieci oraz zapoznanie się z możliwością uzyskania energii z odpadów.Czytaj więcej: Gospodarka odpadami

Wpływ wybranych substancji chemicznych na zdrowie człowieka

30 maja zakończony został projekt "Wpływ substancji chemicznych na zdrowie człowieka" realizowany przez uczniów klasy 1a, 2a i 2b. Podsumowanie projektu odbyło się 10.06.2011 w ramach Festiwalu Nauki 2.0

:::Witryna projektu:::

Wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie dziękujemy za zaangażowanie. Koordynatorki projektu: Jadwiga Syrko-Bolaczek i Bożena Szymanowicz


Podróż w nieznane - poznajemy tajemnice nieba i kosmosu

Zakończył się projekt pt "Podróż w nieznane - poznajemy tajemnice nieba i kosmosu". Był on realizowany pod kierunkiem p. Agaty Julukowicz oraz p. Moniki Żurek. Projekt miał za zadanie zainteresować uczniów astronomią. Uczniowie wykonywali m.in. modele Układów Słonecznych, prezentacje multimedialne oraz zdjęcia nieba. W ramach projektu odbyła się również wycieczka do planetarium we Wrocławiu.

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy na poniższych witrynach, których autorami są:

Agata Julukowicz: :::Kosmiczna Odyseja:::

Bartosz Przybył z klasy 2b: :::Podróż w nieznane:::

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w projekcie :)

Agata Julukowicz i Monika Żurek

Patrzcie i zmieniajcie

Nasze ubrania produkowane są w różnych częściach świata, surowce do produkcji elektroniki pochodzą z wielu kontynentów, rządy które wybieramy wspierają rozwój innych krajów i prowadzą wojny, korporacje, których produkty kupujemy operują w większości państw na świecie. Swoimi codziennymi wyborami – konsumenckimi i obywatelskimi – wpływamy więc na losy ludzi w wielu zakątkach globu, podobnie oni – mają wpływ na nas. Nie można zrozumieć dzisiejszego świata bez zrozumienia globalnych współzależności!
Czytaj więcej: Patrzcie i zmieniajcie

Spotkanie Z Afryką

Dnia 24 maja 2011r. odbyło się spotkanie z ks. Andrzejem Mądrym i p. Karoliną Bieniek. Dla uczniów naszej szkoły to już kolejne spotkanie z Afryką, w listopadzie mogliśmy oglądać wystawę pięknych zdjęć , część uczniów uczestniczyła w warsztatach poświęconych edukacji globalnej. Spotkanie było kolejnym etapem współpracy z Art Transparent, fundacją prowadzoną przez panią Karolinę.
Czytaj więcej: Spotkanie Z Afryką
Początek strony