Zbryłowani, czyli ważna rola brył w naszym życiu

Projekt edukacyjny z matematyki „Bryły wokół nas” realizowany był w maju i czerwcu z grupą 1 kl. III. Głównym celem naszego projektu było pokazanie przydatności matematyki w życiu codziennym. Problem jaki mieli rozwiązać uczniowie, to: Gdzie wykorzystuje się graniastosłupy, ostrosłupy, bryły obrotowe w życiu codziennym? Zapraszam do oglądnięcia wybranych prac trzecioklasistów, w których pokazują, że matematyka może być przyjemna, można się nią bawić, "spędzać" z nią wolne chwile.

Z radością nadmienię, że uczniowie tej grupy uzyskali wynik z egzaminu gimnazjalnego z matematyki średnio 64%, który jest wyższy od średniej w naszej gminie (40%), w Polsce (49) i województwie (47%)

Czytaj więcej: Zbryłowani, czyli ważna rola brył w naszym życiu

Warsztaty przyszłych licealistów

W przedostatnim tygodniu roku szkolnego zakończyły się warsztaty z preorientacji zawodowej przeznaczone dla absolwentów naszego gimnazjum. Ci z nich, którzy myślą o wyborze liceum, przeszli cykl warsztatów prowadzonych przez szkolnego psychologa panią Martę Możdżeń-Kłos. Ostatnim akcentem wspomnianych warsztatów był wyjazd do wrocławskiego sklepu Ikea, gdzie przyszli licealiści kończyli projektowanie swojej świetlicy.

Czytaj więcej: Warsztaty przyszłych licealistów

Młodzi projektanci w naszej szkole

Chcesz zmienić wystrój swojego pokoju, a nie wiesz jak? Dyrekcja szkoły nie wie, jak mogłyby wyglądać sale lekcyjne po remoncie? Nie ma sprawy. O pomoc można zwrócić się do młodych ekspertów z naszej szkoły.

Doświadczenie w projektowaniu sal lekcyjnych mają uczniowie z klas 1c i 1d, którzy w ramach realizacji projektu „Budujemy szkołę przyszłości” zaprojektowali kilka sal lekcyjnych. W ślad za nimi uczniowie klasy 2 c stworzyli projekty pokojów dla nastolatków.

Czytaj więcej: Młodzi projektanci w naszej szkole

To save Money Or not to save?

Dnia 26 i 27 kwietnia 2016r. uczniowie  I klasy Liceum Dwujęzycznego: Artur Pop, Kacper Kryjom, Dorota Bogumił, Kaja Czerniak i Adrianna Pogoda pod opieką p. Marty Hołowickiej przeprowadzili zajęcia z podstaw przedsiębiorczości w języku angielskim dla uczniów klas dwujęzycznych Gimnazjum. Temat zajęć brzmiał następująco: To save Money Or not to save?

Czytaj więcej: To save Money Or not to save?

Szekspir- 400 lat tajemnicy

Szekspir40023. kwietnia minęło 400 lat od śmierci wybitnego dramatopisarza i reformatora teatru- Williama Szekspira. Cały świat świętował ten jubileusz, włączyli się w to również uczniowie klas III C, E, realizując projekt przedmiotowy z języka polskiego: „W teatrze Szekspira, czyli Szekspir i jego dzieło".

Czytaj więcej: Szekspir- 400 lat tajemnicy

Strona 1 z 2

Początek strony