Jesteś tutaj: Strona głównaO szkoleZłote księgi

Złota Księga 2017

2017 06 23 zlota ksiegaMiałam takie marzenie, żeby stworzyć szkołę, do której nauczyciele, dzieci i rodzice będą przychodzić z radością i będą wychodzić z niej z uczuciem satysfakcji.
Minęło 18 lat, mnóstwo nowych emocji, więcej sił i większa sprawność umysłowa. Wszystko to tworzy rozpędzony wehikuł, nad którym panuje się z wielką przyjemnością. Szkoda, że już w tym roku trzeba hamować.
Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy za cały rok szkolny 2016/2017.
Katarzyna Lech
Dyrektor Zespołu Szkół Dwujęzycznych
W Żmigrodzie

Załączniki:
Pobierz plik (2016_2017_złota księga.pdf)Złota Księga 2017[ ]2125 kB
Czytaj więcej: Złota Księga 2017

Złota Księga 2016

2016 06 24 zlota ksiegaKolejny rok nauki za nami. Rok pełen wyzwań, sukcesów oraz poprzeczek stawianych coraz wyżej. Wszyscy jesteśmy świadomi naszych wzlotów i upadków w drodze do celu. Podsumowaniem naszych dokonań jest „Złota Księga”. Przedstawiamy w niej fragment historii naszej szkoły, uczniów i nauczycieli. Zebrane są w niej najważniejsze osiągnięcia, działania, konkursy, projekty podejmowane w roku szkolnym 2015/2016. Są to fragmenty chwil, dni z naszego życia, z życia szkoły. A całą tę historię tworzymy właśnie my. Zapraszamy do wspomnień zwykłych niezwykłych dni Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie w roku szkolnym 2015/ 2016.

Wiktoria Waszkiewicz, Weronika Wiktorowicz

Załączniki:
Pobierz plik (2016_06_24_złota księga.pdf)Złota Księga 2016[ ]2174 kB
Czytaj więcej: Złota Księga 2016

Złota Księga 2015

Złota Księga Rok szkolny 2014/2015 zakończony. Jak zwykle w czerwcu przyszedł czas podsumowań i refleksji. Jaki to był rok?
To pierwszy rok naszej szkoły jako placówki o nazwie Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie. Pierwszy rok szkoły średniej, pierwszej klasy licealnej, jedynego dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego w powiecie trzebnickim.
    To także rok naszych działań w praktyce. A praktyka to nasze działanie w otoczeniu. Otoczenie zaś to choćby Dolina Baryczy z jej walorami przyrodniczymi i dwoma nowymi miejscami do edukacji - ośrodkiem edukacyjnym w Nadleśnictwie Żmigród oraz Domem Drzewa w Kubryku. Pomysłów na przyszłość dostarcza także nauka na terenie Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej, czyli w zakładach produkcyjnych Żmigrodu. Skorzystali z tej szansy nasi uczniowie.

Załączniki:
Pobierz plik (2015_zlota_ksiega.pdf)Złota Księga 2015[ ]1498 kB
Czytaj więcej: Złota Księga 2015

Złota Księga 2014

2014 06 30 złota księgaPiętnasty rok pracy Gimnazjum im. Macieja Rataja za nami. Zapraszamy do zapoznania się z tym, czym żyła społeczność szkolna podczas minionego roku szkolnego.
A był to rok patrzenia w przyszłość i przeszłość. Przyszłość, bo dostaliśmy do użytkowania nowy stadion lekkoatletyczny oraz siłownię pod chmurką. A nasza tężyzna fizyczna oznacza dobrą przyszłość. Pracowaliśmy na reputację, by otworzyć pierwszą w historii szkoły klasę licealną. Przeszłość, bo częścią naszego organizmu stali się Sybiracy. To nas wybrali, byśmy zadbali o ich najważniejszy symbol-sztandar. Ten piękny moment wzruszał i radował. A wszystko działo się w teraźniejszości, na którą składamy się my - uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, dyrekcja. Ale też wpierający nas samorządowcy, lokalni działacze oraz rodzice uczniów.

Czytaj więcej: Złota Księga 2014

Złota Księga Gimnazjum - 2013

Złota Księga 2013I znów minął kolejny rok szkolny! Rok, w czasie którego wiele rzeczy uległo zmianie. Jesteśmy nie tylko starsi , ale i mądrzejsi  dzięki intensywnej pracy, realizacji stawianych nam zadań i osiągnięciu nowych celów. Każdy z nas zastanawia się nad tym, czego się nauczył, czy mógł uczynić coś więcej, aby być jeszcze doskonalszym.  Jednak świadectwem tego, jak wiele dokonaliśmy w ciągu tego roku,  jest niniejsza „Złota Księga”. To ona na moment przeniesie nas do tego, co już było. Zebraliśmy w niej najważniejsze działania, projekty, konkursy  roku szkolnego 2012/2013. I co istotne – to księga, z której wyłania się obraz naszego szkolnego życia, który tworzymy My – żywi ludzie, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie. Zapraszamy więc do krótkiej podróży w przeszłość.

Czytaj więcej: Złota Księga Gimnazjum - 2013
Początek strony