Jesteś tutaj: Strona głównaOsiągnięcia uczniówzDolni Ślązacy w naszej szkole

zDolni Ślązacy w naszej szkole

 logo zdolny slazakSzkolne etapy wojewódzkiego konkursu   zDolny Ślązak Gimnazjalista już za nami!

Znamy już listę osób zakwalifikowanych do powiatowego etapu konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.
Jest to konkurs wojewódzki skierowany do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych.  Realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty przy współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu i Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu.
Konkurs odbywa się w różnych blokach tematycznych:

 • humanistyczny
 • przyrodniczy
 • matematyczno - fizyczny
 • język angielski
 • język niemiecki

CzCzworo uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do etapu powiatowego.
W etapie powiatowym   reprezentować nas będą:

 

 • w części  matematyczno – fizycznej  
  Adam Turowski
   klasa III E
 •           w części humanistycznej
  Alicja Bawolska  klasa III E,  
  Szymon Lewandowski  klasa  III C,
  Emilia Tomaszewska klasa  III E

Celem konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” jest: rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów szkół gimnazjalnych, wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz doskonalenia umiejętności kluczowych i ponadprzedmiotowych, rozpoznanie ukrytych uzdolnień uczniów, stworzenie twórczej rywalizacji zarówno dla uczniów jak i ich szkół, jak też propagowanie idei wspierania uzdolnień.  

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

 DSCN4207

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony