Ponownie najlepsze!! Chłopcy tuż za podjum

30 stycznia 2014 roku we Wrocławiu odbyła się Gimnazjada Młodzieży w konkurencji short-track. Nie zabrakło także naszej Reprezentacji…

. . . : : : G A L E R I A : : : . . .

Rozgrzewka przed zawodami przyniosła dużą niespodziankę, gdyż po raz pierwszy szkoła z Lubina, z którą walczyliśmy w latach poprzednich startowała w łyżwach krótkich. Dawało to dużą szansę na powtórzenie sukcesów medalowych z lat ubiegłych. Po rozgrzewce nastąpiło uroczyste otwarcie, ułożenie toru do jazdy i zawody ruszyły na dobre. Jako pierwsze na starcie stanęły dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowały Ela Ninierza (kapitan), Angelika Hańczyk, Natalia Cepa i Marta Załanowska. Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Marta. Pewnie wygrała start i z dość dużą przewagą dojechała do mety. Bardzo podobnie sytuacja wyglądała w pozostałych biegach, w których pewnie zwyciężały Reprezentantki z Rataja. Po zdobyciu kompletu punktów w dobrych humorach przystąpiliśmy do rywalizacji chłopców. Jako pierwszy na lodowisku zaprezentował się Konrad Śron z klasy II d. Popularny Śronek walczył od startu, jednakże dwóch zawodników było w tym dniu poza jego zasięgiem. Na linii mety zameldował się na trzecim miejscu, co niestety nie dało mu awansu. Natan Żakowicz zaprezentował się jako drugi. Bardzo dobry start dał Natanowi dobrą pozycję na pierwszym łuku i w całym wyścigu. Ostatecznie wyprzedziła go jedna osoba, pewne drugie miejsce i trzy punkty dały mu awans do kolejnej rundy. Trzecim Reprezentantem na tafli okazał się najmłodszy Bartek Mularczyk. Szybki start i dobra jazda na dystansie dały mu pewne pierwsze miejsce. Ostatnim naszym Reprezentantem, który wystartował w rundzie pierwszej był Kuba Suseł. Kuba podobnie do Bartka pewnie wygrał start i dojechał do linii mety na pierwszym miejscu.

Druga runda dziewcząt rozpoczęła także problemy z lodem. Po około 20 wyścigach na łukach pojawiły się duże rysy, które niesamowicie utrudniały jazdę. Nie przeszkodziły one co prawda Marcie która pewnie prowadziła od startu do mety. Podobnie wyglądały starty Eli i Natalii, jedynie Angelika dojechała do mety jako trzecia. Angelika na pierwszym łuku podczas walki o pierwsze miejsce zaliczyła upadek i pomimo wielkiej walki nie zdołała już dogonić przeciwniczek.

Druga runda chłopców obfitowała w więcej emocji. Walkę o kolejną rundę rozopczął Kuba Suseł, który ostatecznie bieg zakończył na 3 miejscu. Nie dało mu to awansu, ale przyniosło cenne 2 punkty. Drugi do rywalizacji przystąpił Bartek Mularczyk. Bartek ponownie wygrał start i nie oddał prowadzenia do samego końca. Ostatni bieg przyniósł nam największe emocje. Natan od samego startu walczył o jak najlepszą pozycję, co było trudne. Już pierwszy łuk przewiózł po lodzie jednego z jego przeciwników. Rywalizacja o drugie miejsce toczyła się na każdym łuku, a prowadzenie obejmował raz jeden, raz drugi zawodnik. Rywal nie wytrzymał dopiero na przedostatnim zakręcie po wywrotce nie zdołał już dogonić Natana.

Półfinały dziewcząt były dla nas równie dobre. Ela startowała w jednym wyścigu z Natalią. Po dobrym starcie dziewczyny nie dały szans rywalkom i pewnie dojechały do mety na pierwszym i drugim miejscu, zapewniając sobie tym samym awans do finału. Podobnie wyglądał wyścig Marty, która pewnie prowadziła od startu do mety.

Trzecia runda chłopców miała nam wskazać kandydatów do najlepszej szóstki zawodów. Mular po kolejnym dobrym starcie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca. Przeciwnik naciskał do samego końca, jednakże Bartek nie oddał prowadzenia. Natanowi nie udała się ta sztuka, po bardzo dobrym starcie dojechał na metę poza najlepszą dwójką i niestety musiał pożegnać się z zawodami.

Finał dziewcząt wydawał się wewnętrzną walką pomiędzy reprezentantkami ze Żmigrodu. Po bardzo mocnym starcie trzy nasze dziewczyny wyszły na pewne prowadzenie. Jako pierwsza jechała Ela, przed Martą i Natalią, jednakże ta kolejność co jakiś czas się zmieniała. Przed ostatnim łukiem Natalia zderzyła się z Martą, przez co ostatnia zawodniczka zdołała je dogonić. Ostatecznie na metę Ela dojechała przed Martą, natomiast Natalia ukończyła bieg na miejscu czwartym.

Z powodu dużej liczby zawodników fazę finałową u chłopców postanowiono rozdzielić na dwa trzyosobowe półfinały i czteroosobowy finał. Nasz jedyny Reprezentant wystartował w drugim półfinale i po walce do końca zwyciężył w nim. Kosztowało go to jednak wiele sił, a czasu na odpoczynek wciąż brakowało. Po trzyminutowej przerwie przystąpił do finału, w którym już niestety nie miał sił na walkę. Końcowe indywidualne czwarte miejsce jest jednak wielkim sukcesem, gdyż w większości walczył ze starszymi chłopcami i jestem pewien, że za rok przystąpi do rywalizacji z wielką przewagą nad przeciwnikami.

Podsumowanie to czas wielkiego stresu. Wiedzieliśmy, że dziewczyny zwyciężyły z ogromną przewagą, jednak wciąż nieznane były losy chłopców. Ostatecznie zdobyli oni 32 punkty, przegrywając medal jednym punktem z gimnazjum z Lubina, lecz także wygrywając jednym punktem z gimnazjum ze Świdnicy. Pokazuje to jak wielka była walka o przysłowiowe pudło.

Dekoracja i dziewczyny ponownie ze złotymi medalami. Kilka fotek i pora wsiadać do busa ;)

Smutne chwile po czwartym miejscu nie trwały jednak długo, gdyż każdy dał z siebie ile tylko mógł podczas zawodów. Na koniec tradycyjna wycieczka do Maca, zdjęcie z Mięsnym Jeżem i fota na lodowisku. Do zobaczenia za rok! :)


Komentarze (1)
1piątek, 31, styczeń 2014 17:41
Aleksandra Nogała
Wielkie gratulacje dla dziewcząt i nie mniejsze dla chłopaków. Żmigród potęgą w sportach zimowych!
Oglądając Wasz trening na naszym szkolnym lodowisku zastanawiałam się z jaką pędzicie prędkością. Przyznam, że momentami zasłaniałam oczy - niesamowite.
Również ogromne gratulacje dla opiekuna drużyny - pana Grzegorza, który oprócz talentu trenerskiego posiada jeszcze jeden- dziennikarski. Czytając relację z zawodów czułam te emocje, jak bym tam była.
Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony