Jesteś tutaj: Strona głównaTwórczośćPasja pisaniaWywiady-Liderzy

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego

18 listopada w PZS nr 2 w Trzebnicy odbyła się konferencja "PotMSWDrzeby młodzieży" realizowane w ramach projektu "Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego".
Celem konferencji było odświeżenie katalogu potrzeb i problemów młodzieży oraz wyłonienie reprezentanta powiatu, który  zostanie radnym  MSWD. Naszą szkołę reprezentował w wyborach Marcel Pursch  a wspierali go koleżanki i koledzy ze szkoły. Konferencja zakończyła się wyborem nowego radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Powiat Trzebnicki reprezentują żmigrodzianie -  wybrany Marcel Pursch oraz zeszłoroczny radny Marcin Ławniczak.

Czytaj więcej: Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Kręcić bioderkiem, czyli wywiad z Marcelem Purschem

Marcel Pursch to pierwszy uczeń naszego gimnazjum, z którym postanowiliśmy przeprowadzić wywiad. Rozpoczynamy tym samym cykl prezentujący sylwetki uczniów- liderów naszego środowiska szkolnego. Marcel to młodzieniec znany większości z nas. Od kilku dni wiemy też, że został przewodniczącym samorządu szkolnego. Ale warto poczytać, jakie ma poglądy i co robi, gdy nie jest w szkole.

Czytaj więcej: Kręcić bioderkiem, czyli wywiad z Marcelem Purschem

Liderzy naszego gimnazjum

Po pierwszych miesiącach nauki wyłoniona została grupa uczniów, którzy nadają ton działaniom naszego gimnazjum w wielu obszarach.

Czytaj więcej: Liderzy naszego gimnazjum

Wywiad z Przemkiem Salejem, uczniem klasy IIIa

Siatkach, koszykarz, piłkarz, biegacz oraz uczestnik innych dyscyplin sportowych. Na swoim koncie ma sukcesy indywidualne i drużynowe na skali nawet ogólnopolskiej. Otaczający się ludźmi, zawsze z uśmiechem na ustach i zapałem do pracy. Przedstawiam wam nikogo innego, jak ucznia klasy IIIa Przemka Saleja.

Czytaj więcej: Wywiad z Przemkiem Salejem, uczniem klasy IIIa

"Bardzo lubię imprezki" - wywiad z Mateuszem Samiło

Wywiad z liderem naszego szkolnego rankingu na najlepszego sportowca i niezwykle przystojnym trzecioklasistą przeprowadziła Marlena Dumin. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej: "Bardzo lubię imprezki" - wywiad z Mateuszem Samiło

"Cały czas szukam" - wywiad z Wiktorem Małysem

Długa przerwa. Niesamowite dźwięki dochodzące ze sceny. Na myśl nasuwa się osoba Wiktora Małysa. Uśmiechnięty, skromny i utalentowany. Tak postrzega go społeczność naszej szkoły. Jaki jest naprawdę? Przeczytajcie w wywiadzie, który przeprowadziła Marlena Dumin.

Czytaj więcej: "Cały czas szukam" - wywiad z Wiktorem Małysem

"Energiczna, zwariowana nastolatka" - wywiad z Anną Urbaniak

Zapraszamy na spotkanie z Anną Urbaniak, której aktywność można obserwować w różnych miejscach naszej szkoły: współtworzy przedstawienia teatralne, udziela się w poczcie sztandarowym, działa w gazetce szkolnej. Za swoją dotychczasową pracę społeczną otrzymała na początku roku szkolnego stypendium. Dzisiaj poznamy ja trochę bliżej!

Czytaj więcej: "Energiczna, zwariowana nastolatka" - wywiad z Anną Urbaniak

"Wszystko bym tu poukładał" - wywiad z Filipem Niżyńskim

W serii wywiadów z liderami naszego gimnazjum prezentujemy dzisiaj zastępcę przewodniczącej szkoły - Filipa Niżyńskiego. Jak ktoś zapyta, czy to z tych Niżyńskich, odpowiadamy - dokładnie z tych! Wywiad przeprowadziły dwie pierwszoklasistki: Paulina Brandolik (1G) i Sylwia Stępień (1D).

Czytaj więcej: "Wszystko bym tu poukładał" - wywiad z Filipem Niżyńskim

"Sens and sensibility" - wywiad z Martyną Marek i Izabelą Możdżeń

W dzisiejszym wywiadzie przedstawiamy wam dwie dziewczyny, które już pierwszym roku uczęszczania do naszej szkoły zdobyły wśród społeczności szkolnej ogromną popularność dzięki swoim osiągnięciom artystycznym. W tej rozmowie macie okazję dowiedzieć się, jakie są na co dzień, czym się interesują, jakie mają plany. Wywiad przeprowadziła uczennica klasy 1G - Ilona Kudła.

Czytaj więcej: "Sens and sensibility" - wywiad z Martyną Marek i Izabelą Możdżeń

"Po prostu lubię to, co robię" - wywiad z Sybillą Kuczniak

W ramach wakacyjnych remanentów zapraszamy do przeczytania zaległego wywiadu z cichą, nie rzucającą się w oczy uczennicą naszego gimnazjum - Sybillą Kuczniak. Dyplomy potwierdzające jej osiągnięcia można oglądać w dziale "Nasze sukcesy" Czy jest wszechstronnie uzdolniona? Zobaczmy, co ona sama o tym myśli! Wywiad przeprowadziła Emilka Pietraszek.

Czytaj więcej: "Po prostu lubię to, co robię" - wywiad z Sybillą Kuczniak

"Oderwać się od codzienności" - wywiad z Joanną Molędą

Joanna Molęda to jedna z naszych najbardziej utalentowanych i wszechstronnych uczennic. Jej osiągnięcia z trzech lat pobytu w Żmigrodzkim gimnazjum są imponujące. Co ona sama ma nam do powiedzenia na ten (i wiele innych...) tematów? Sami przeczytajcie.

Czytaj więcej: "Oderwać się od codzienności" - wywiad z Joanną Molędą

"Chcę zostać papieżem" - wywiad ze Zbyszkiem Zioberem

Zbyszek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w naszej szkole - charyzmatyczny, szalony, uwodziciel (:D). Mało, kto wie za to, że Zbyszek oprócz płci przeciwnej i wszelkiej maści używek (cola, chipsy, guma Mamba) ma jeszcze jedną pasję, którą cały czas rozwija - fotografowanie. O tej pasji i wielu innych sprawach przeczytacie w poniższym wywiadzie. Administrator postanowił zachować oryginalną pisownię, ponieważ ona również stanowi część sposobu bycia Zibo i jest okruszkiem jego osobowości. Wywiad przeprowadził Phant.

Czytaj więcej: "Chcę zostać papieżem" - wywiad ze Zbyszkiem Zioberem

"Zmieniam plany z dnia na dzień" - wywiad z Izabelą Andrzejak

Drobną, radosną i uśmiechniętą uczennicę klasy IIIa kojarzy - choćby z widzenia - chyba każdy z nas. Mniej zaś osób wie, że Iza jest utalentowaną uczennicą i jeszcze lepszą tancerką. Mój kolejny wywiad z serii spotkań z ciekawymi uczniami naszej szkoły przeprowadziłem właśnie z nią.

Czytaj więcej: "Zmieniam plany z dnia na dzień" - wywiad z Izabelą Andrzejak

"Jesteśmy jak stare, dobre małżeństwo" - wywiad z Natalią Niżyńską i Eweliną Suwalską

W kolejnym odcinku serii wywiadów przedstawiających wartych szczególnej uwagi uczniów naszej szkoły chciałbym zaprezentować wam dwie uczennice klasy III a, podopieczne pani Elżbiety Bawolskiej - Natalię Niżyńską i Ewelinę Suwalską.

Czytaj więcej: "Jesteśmy jak stare, dobre małżeństwo" - wywiad z Natalią Niżyńską i Eweliną Suwalską

"Spełnione marzenie" - wywiad z Katarzyną Łyczko

Otwieramy niniejszym cykl wywiadów z uczniami naszego gimnazjum, którzy w jakiś sposób wyróżnili się spośród tłumu. Osobą wywołaną do tablicy tym razem okazała Katarzyna Łyczko, uczennica klasy 3g Gimnazjum im. Macieja Rataja. Kasia jest solową laureatką dwóch festiwali muzycznych, wraz z koleżankami - Martyną Marek i Izabelą Możdżeń - założyła rockowy zespół, „Katastrofę”, w którym jest wokalistką i gra na gitarze. Poza tym uprawia sport, tańczy, pisze wiersze... Wywiad przeprowadził tajemniczy Phant. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej: "Spełnione marzenie" - wywiad z Katarzyną Łyczko
Początek strony