Uroczyście i sportowo u Rataja

Ważnym punktem kalendarza naszej szkoły jest GIMROK - uroczystość podsumowująca całoroczną pracę szkoły połączona z festynem szkolnym. W tym roku odbyła się ona 1 czerwca. Uczestniczyli w niej: Burmistrz Gminy Żmigród – Robert Lewandowski, zastępca burmistrza Zdzisław Średniawski, Starosta Powiatu Trzebnickiego –Waldemar Wysocki, Przewodnicząca Rady Powiatu Trzebnickiego- Małgorzata Matusiak, radni miejscy i powiatowi oraz inni zaproszeni goście, rodzice wyróżniających się uczniów i cała społeczność szkolna. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy zdobyli laury w konkursach artystycznych, przedmiotowych i sportowych na poziomie powiatu, województwa i kraju oraz ich nauczyciele.


Z rąk władz miasta i powiatu oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji odebrali wyrazy uznania i pamiątkowe koszulki. Uroczystość uświetniła artystycznie uzdolniona młodzież naszej szkoły. Nad całością imprezy czuwała pani Urszula Pietrzak oraz wspaniałe prowadzące: Joanna Kowal i Eliza Petrov.
Po oficjalnych uroczystościach, wręczeniu nagród i złożeniu gratulacji rozpoczęło się wspólne świętowanie- Maraton Sprytu i Sprawności Fizycznej. W wesołej atmosferze uczniowie zdobywali punkty w kilku sprawnościowych konkurencjach. W zmaganiach sportowych najlepsza okazała się klasa IA, II m. zajęła klasa I D, zaś III- II E. Zwycięskie klasy mogą liczyć na sfinansowanie autobusu na wycieczkę klasową. W programie festynu było także wspólne grillowanie i mecz siatkówki między nauczycielami i uczniami.
Wszystkie przedsięwzięcia jeszcze bardziej zintegrowały społeczność szkolną, były okazją do podsumowania uczniowskich sukcesów i wspaniałej zabawy.

zdjęciaProszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony