I ♥ PARIS!

Dnia 5 maja 2009 o godz. 15.00 grupa 50 uczniów z Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie pod opieką nauczycieli: Marty Hołowickiej, Elżbiety Bawolskiej, Moniki Żurek, Agaty Julukowicz i Bożeny Szymanowicz, wyruszyła na pięciodniową wycieczkę do Paryża. Komfortowy autokar wiózł nas trasą przez Pragę – Pilzno – Norymbergę – Mannheim – Paryż. Przygodę z Paryżem rozpoczęliśmy od skierowania naszych kroków ku..........

 

.....Wieży Eiffle’a, z której mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Paryża. Większość czasu spędziliśmy na zwiedzaniu najważniejszych zabytków historycznych, takich jak: słynną Katedrę Notre Dame wraz z Wyspą La Cite. Byliśmy w wyczekiwanym przez nas z niecierpliwością muzeum sztuki w Luwrze, gdzie na własne oczy widzieliśmy Nike z Samotraki, Wenus z Milo oraz wiele innych wspaniałych dzieł sztuki, jednak największym naszym zainteresowaniem cieszyła się słynna Mona Lisa Leonadra Da Vinci. Następnie dotarliśmy do Dzielnicy Łacińskiej, gdzie mogliśmy poczuć panujący tam klimat życia studenckiego najstarszego uniwersytetu Sorbony. Stamtąd mieliśmy okazję przejechać się paryskim metrem, które jest najszybszym sposobem komunikacji w Paryżu, aż do najsłynniejszego Łuku Triumfalnego.
W następnym dniu zwiedzanie rozpoczęliśmy od słynnego zespołu pałacowego, miejsca rezydencji królów francuskich, WERSALU. Miejsce to jest również historyczne dla Polaków ( królowa Francji Maria Leszczyńska z pochodzenia Trzebniczanka, w latach 1725-1768 żona Ludwika XV). W dalszej części naszego programu zwiedziliśmy Bazylikę Sacré-Cœur (Bazylika Najświętszego Serca) - kościół na szczycie wzgórza Montmartre w Paryżu, Plac Concord z Polami Elizejskimi, Centrum Pompidonu, a wieczorem czekał nas rejs po Sekwanie.
Mimo zmęczenia, nazajutrz wynagrodziliśmy to sobie fantastyczną zabawą w świecie myszki Mickey jakim jest Disneyland. W tym bajkowym miejscu byliśmy uczestnikami Magicznej Parady Marzeń, na której poznaliśmy siedem marzeń Disneya przedstawionych na rydwanach z naszymi ulubionymi bohaterami. Jednak najbardziej w pamięci utkwiło nam zwiedzanie 5 krain i korzystanie z ich atrakcji: Main Street, Fantasyland, Frontierland, Adventureland oraz Discoveryland ze wspaniałym Space Mountain, w którym z nieziemską prędkością wybraliśmy się na koniec świata. O godzinie 21.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.
9 maja w godzinach popołudniowych nasi kierowcy bezpiecznie dowieźli nas do Żmigrodu. Czas naszej wyprawy dobiegł końca. I choć bywało ciężko ;)), byliśmy głodni no i oczywiście marudziliśmy, bo bez narzekania by się nie obyło, to były też te miłe chwile, które się zapamiętuje i każdy wrócił zadowolony. Oby te dobre wspomnienia towarzyszyły nam jak najdłużej, a być może i do kolejnej wycieczki za rok :). Do zobaczenia gdzieś w innym miejscu na świecie!

MARTA HOŁOWICKA

>>Galeria fotografii<<

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA OD UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z GIMNAZJUM IM. MACIEJA RATAJA DLA PANA WIKTORA GRUDKOWSKIEGO ZA POMOC I WSPÓŁPRACĘ PRZY ORGANIZOWANIU WYCIECZKI DO FRANCJI W DNIACH 5 – 9 MAJA 2009R. 
MARTA HOŁOWICKA

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony